Нов рекорд! Токът утре скача с 4 %
Борсови цени на електроенергията с дата на доставка 22 ноември, www.energylive.cloud
Цената на електричеството на свободния пазара в България бележи нов връх, счупвайки предишния рекорд. На утрешния 23 ноември в сегмента „Ден напред“ тя е 268,05 евро (524,26 лева) за мегаватчас, което е повишение от 4%., предаде Стандарт.
Тази сутрин, цената за днешния пoнeдeлниĸ, 22 нoeмвpи, за пръв път надхвърли 500 лева като бе договорена на
504,30 лв. За утре обаче тя расте още. Така на 23 ноември България ще попадне в групата на страните с най-скъпо електричество в Европейския съюз – Франция, Италия, Румъния и Унгария, където цените се движат между 268-270 евро за мегаватчас. С най-евтин ток отново е Полша, където се плащат по 140,92 евро за мегаватчас, съобщи Нова телевизия.
Двойно е поскъпнала цената на електроенергията в България от началото на годината. От началото на 2021 г. средната цена на електроенергията в нашата страна е 95,86 евро за мегаватчас, а от началото на ноември тя е 206,30 евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

