Нов трисетов мач, но Григор е на 1/2-финал срещу Кирьос

05.01.2018 / 13:40 3

Защитаващият миналогодишната си титла Григор Димитров победи британеца Кайл Едмънд (№50 в ранглистата на ATP) с 6:3, 6:7 (3:7), 6:4 в мач от 1/4-финалите на турнира в Бризбън и се класира за 1/2-финалите, където ще срещне представителя на домакините Ник Кирьос, който по-рано днес се наложи над Александър Долгополов.

Водачът в схемата и №3 в света Димитров взе втора победа над британеца, след като бе предния двубой между двамата досега - 7:5, 4:6, 6:3, на турнира във Вашингтон през 2017 година, пише Sportal.bg.

ПЪРВИ СЕТ:

Григор взе на 30 откриващото си подаване в мача, а същото веднага след това стори и Едмънд. Първата почивка в двубоя дойде при резултат 2:1 за Григор, който взе на 15 второто си подаване в срещата. Британецът изравни за 2:2 с гейм на нула, но после Димитров с лекота си върна отново водачеството в резултата - 3:2.

При 3:3 имаше критичен момент за Григор, който губеше с 15:40 на свой сервис в един тежък и продължил дълго гейм. С два майсторски сервиса Димитров стигна до 40:40 и в крайна сметка удържа подаването си, като запази крехката си преднина в резултата - 4:3. Още в следващия гейм дойдоха и първите точки за пробив за хасковлията - при 15:40. При първата колебливият в този гейм Едмънд изпрати бекхенд в мрежата и първият пробив в двубоя бе факт - 5:3. С гейм на 15 след това Димитров затвори първия сет.

View image on Twitter

Leigh Walsh@LeighWalsh87

Pat Rafter Arena is in the Brisbane suburb of Tennyson, which seems rather apt. @GrigorDimitrov in full flow under its lights...

12:22 PM - Jan 5, 2018

Replies

11 Retweet

44 likes

Twitter Ads info and privacy

ВТОРИ СЕТ:

Вторият сет се развиваше по подобие на първата част - и двамата тенисисти печелeха без особени трудности геймовете, в които сервираха. В почивката след 4:3 за Едмънд британецът получи кратка медицинска помощ от физиотерапевт, като изглежда имаше някакъв проблем с ръката, който обаче явно не бе сериозен.

При 4:4 пред Димитров се откри прекрасен шанс да прекърши противника си. Хасковлията имаше две поредни точки за пробив при 15:40, но при първата загуби разиграване с бекхенд в мрежата, а при втората британецът направи безпощаден уинър с форхенд по правата. Едмънд се спаси и поведе с 5:4. В десетия гейм Димитров се измъкна от 0:30 и с 4 поредни блестящи точки изравни за 5:5.

Димитров не даде брейкпойнт на съперника си във втория сет, в който се стигна до тайбрек. В него първият мини-пробив бе реализиран от Едмънд - за 4:2 след поредната двойна грешка в мача на световния №3. При следващото разиграване Димитров бе притиснат до стената, но някак успя да вземе точката, демнострирайки невероятен атлетизъм. Едмънд обаче не се пропукваше при свой сервис и си извоюва три поредни сетбола при 6:3. При първия британецът наказа втория сервис на българина и изравни резултата в сетовете.

ТРЕТИ СЕТ:

Lucy Sophia @lucysophiaj

Grigor Dimitrov jumped over the net and sprinted towards Kyle the second he fell. This guy

1:26 PM - Jan 5, 2018

Replies

77 Retweets

1919 likes

Третият сет започна добре за Димитров, който взе лесно първия си сервис-гейм в срещата, а след това стигна до брейкпойнт при 30:40. Досадна грешка от бекхенд обаче попречи на българина да реализира пробив, а после Едмънд отрази още един брейкпойнт и изравни - 1:1.

В първата точка при 4:4 Едмънд падна лошо, получавайки травма в глезана, която първоначално изглеждаше сериозна. Втората ракета на Великобритания логично взе медицински таймаут, след като преди това първият, който се притече на помощ на Едмънд бе съперникът му Димитров.

Британецът се върна на корта и дори спечели първата точка след подновяването на играта - след аут на Димитров.