Нова буна в морето на к.к. „Св. Св. Константин и Елена“ ще разширява плажа

24.09.2019 / 16:17 0

Подробен устройствен план за дострояване на буна „Минерален басейн“ в к.к. „Св. Св. Константин и Елена“ одобри постоянната комисия по архитектура, строителство, устройство, организация и развитие на територията на общината и населените места към Общински съвет – Варна.

Решението беше взето по предложение на областния управител на област Варна и се отнася за обект „Морска част за дострояване на буна, крило север „Голям плаж“ и крило юг „Малък плаж“ в курорта.  Дострояването е необходимо, т.като са установени компрометирани участъци и липси в защитната бронировка при върха на буната. С одобрението на плана ще могат да се реализират ефективни мерки за брегоукрепителна и брегозащитна функция и защита на бреговете от ерозионни процеси. В плана е заложено изграждането на два подводни рифа, а буната ще свързва двете допълнителни крила – северно и южно. По думите на арх. Виктор Бузев в плана е предвидено и изграждането на подводна част. Нейната височина ще позволява навлизането само на плавателни съдове с малко газене – ветроходни и рибарски лодки.  „Според предварителните симулационни модели реализацията на проекта ще позволи натрупването на допълнителна плажна ивица и образуването на нова плажна част.“, допълни арх. Бузев. Участъкът, в който ще се реализира проекта заема крайбрежна брегова ивица с дължина около 660 м. и ширина около 250 м., като в най-широката си част навлиза в морето на широчина 206 м. Първият етап на изпълнение на буната обхваща нейната централна част с обща дължина 117, 6 м. Към момента на буната е изграден заустващ канал, който отвежда повърхностни води от минаващото в близост дере

Съветниците дадоха също положително становище да бъдат отпуснати средства в размер на 120 000 лв. за изготвяне на инвестиционен проект за реконструкция на ул.“Колю Фичето“ в Западна промишлена зона във Варна.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама