Нова победа за Везенков и Сакраменто Кингс в НБА

19.12.2023 / 08:15 0

Кадър: Youtube

Нова победа за Александър Везенков и Сакраменто Кингс в НБА.

Най-добрият български баскетболист помогна на своите за успеха над Вашингтон Уизърдс със 143:131 в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Везенков получи само 12 минути в игра, но използва по най-добрия начин даденото му време и се отчете с 8 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки.

В своята зала „Golden 1 Center“ домакините от Калифорния започнаха по-спокойно и Вашингтон поведе с 31:27 до края на първата част. До полувремето „кралете“ обърнаха – 66:56. Сакраменто до голяма степен си реши мача в третата четвърт, когато авансът му стана цели 21 точки. В последния период Уизърдс опитаха да се върнат в мача, но успяха само частично и при последната сирена в мача Везенков и компания ликуваха.

Страхотен мач за победителите изигра Домантас Сабонис, който блесна с трипъл-дабъл (28 точки, 13 борби и 12 асистенции) за 32 минути на паркета. Ди’Аарън Фокс пък се отчете с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции за 33 минути в игра.

От другата страна Джордан Пул се отчете с 28 точки и 2 борби, а Кайл Кузма добави 27 точки, 8 борби и 1 асистенция, но това не бе достатъчно за Вашингтон, който се намира в серия от две поредни загуби.

С победата Везенков и компания вече имат 16 успеха и 9 поражения, които им отреждат 5-ото място във временното класиране на Западната конференция, докато Вашингтон Уизърдс има 4 победи и 22 загуби на предпоследното място на Изток.