Новак Джокович е следващият съперник на Григор Димитров в Париж

01.11.2019 / 19:30 0

Световният №1 Новак Джокович ще е следващият съперник на Григор Димитров на Мастърс турнира в Париж. Това стана факт, след като сърбинът се разправи по безкомпромисен начин срещу №7 в света – Стефанос Циципас, в два сета – 6:1, 62 за малко точно 59 минути игра на корта в зала „Берси”, съобщава "Гонг".

По-рано през деня българинът триумфира в два сета срещу чилиеца Кристиан Гарин.

Доминацията на Джокович през първата част в мача бе повече от осезаема, след като два поредни пробива направиха така, че роденият в Белград атлет потегли набързо с 4:0. При 5:0 пък Циципас записа един гейм на свой сервис, но с възвръщане на победния ритъм Ноле затвори сета при 6:1.

Първият пробив за Джокера през втория сет дойде „чак” в третия гейм, след който пък Циципас стъпи лошо на десния си глезен, което направи до края задачата на опитния тенисист още по-лесна. Световният №1 не остави никакви съмнения кой бе по-добрият тенисист и взе реванш за загубата си в Шанхай на четвъртфиналите по-рано през годината.