Новата функция на Google Maps ще допадне на пътешествениците

13.01.2020 / 01:55 0

profit.bg

Google работи върху нова функция, която ще позволи на потребителите да откриват най-добре осветените улици през нощта.

Опцията, която в момента е в процес на разработка, ще допринесе за безопасността на всеки, пише изданието Esquiremag.ph.

Според XDA Developers добре осветените улици ще бъдат оцветявани в жълто. По сходен начин улиците, по които има задръстване, ще стават червени.

Функцията Lighting ще бъде полезна за потребителите, желаещи да избегнат слабо осветените улици или тези, на които въобще няма лампи. Тя ще бъде оценена както от местните жители, така и от туристите.

Засега в мрежата няма публикувани снимки как на практика ще се случват нещата. Не се знае и как Google ще получи информация за уличното осветление, както и как ще я обновява в реално време.

Според XDA Developers Индия ще бъде първата страна в света, която ще може да използва новата функция. Това е място на планетата, на което редовно се регистрират нападения срещу жени.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама