Новият треньор на Черно море: Идвам в отбор с голяма история

05.01.2015 / 17:04 0

Снимки: Румен Сарандев

Новият старши треньор на Черно море-Порт Варна Драган Баич е амбициран бързо да наложи своя стил на работа и да изведе отбора до по-предни позиции от четвъртото място, на което се намира в момента в класирането. Босненският специалист от няколко дни води заниманията на „моряците“, след като замени на поста Денислав Коцев.

„Информацията, която имам за отбора на Черно море, е, че е с много голяма история. Благодаря на ръководството за доверието, което показа към мен. Четвъртото място в класирането не е това, което искаме, но ще се борим да покажем най-максималното и най-доброто. Хубавото е, че работим добре и имаме доста време до 17 януари, за да изчистим всичко, което искаме“, каза Баич.

Той е доволен от потенциала на отбора. „Засега мога да кажа, че играчите работят много здраво. Всички се представят на високо ниво. Трябва да мине малко време, за да се изчистят докрай нещата и да наложа моя стил. Иначе от българските отбори познавам тези, които участват в евротурнирите – ЛУКойл Академик и Левски. За останалите нямам познания. За целите, които постави ръководството - титла и купа, е рано да ги обсъждаме, а и тази позиция в класирането не ни позволява още да говорим за тях. Хубавото е, че до плейофите има достатъчно време. Вярвам, че ще можем да разкрием пълния си потенциал и да покажем възможностите си“, сподели още специалистът.

На този етап Баич ще разчита на баскетболистите, с които разполага. „Засега това са играчите, които виждате. Днес (б.а. вчера) трябва да пристигне само Лени Даниел, който си бе в САЩ. За нови играчи ръководството трябва да реши. Като изиграем няколко мача, ще преценим дали ни трябва още някой“, завърши босненецът.


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама