Няма кой да спре "сивите гъски" във Втора лига на МФЛ-Варна! TNT с много важна победа

19.11.2018 / 11:00 0

Отборът на Grey Goose продължава да побеждава всичко по пътя си в първенството на Втора лига от МФЛ-Варна. След мачовете от шестия кръг "Сивите гъски" продължават да са с пълен актив, след като биха с 3:1 МФК Ботев-18. "Канарчетата успяха да поведат чрез Стилиян Тръпков още във втората минута, но лидерът направи пълен обрат до почивката. Станислав Ников изравни в 9-ата мин., а Тони Атанасов покачи на 2:1 в 18-ата. Минута преди края Кристиян Събев реши всичко в двубоя с трети гол за своя тим.

МФК TNT взе изключително важна победа над MFC Pulse с 4:2. Преди тази среща двата тима бяха без загуба, заемайки второто и третото място с равен брой точки - по 13. "Динамитите" дръпнаха с 2:0 до 7-ата мин. след точни попадения на Деян Стоянов и Диян Начев. Играчите на MFC Pulse не се стреснаха и още до почивката стигнаха до равенство, след като Александър Димитров (13`) и Теодор Иванов (19`) се разписаха в противниковата мрежа. Християн Хараламбиев в 26-ата и Петър Добрев в 34-ата мин. донесоха изключително ценната победа на TNT, който и след този кръг е на две точки от първото място.
Сони-М се изкачи на четвъртата позиция във временната таблица след успех с 4:3 над FC INTERSTARS. Тимът дръпна с 4:0 като три от головете вкара Йордан Николов още през първото полувреме - в 5-ата, 13-ата и 19-ата мин., а Симеон Тодоров реализира четвъртия в 25-ата. "Звездите" показаха, че не са боксова круша, но събуждането им дойде твърде късно. Те вкараха три попадения, но едва в последните четири минути. Точни бяха Веселин Тотев, Тодор Дилов и Иван Славов. Освен победата, Сони-М има още един повод за празненство след този кръг. С хеттрика си Йордан Николов излезе еднолично на върха при голмайсторите с 11 попадения - с две повече от Цанко Иванов и Стефан Николов от Grey Goose.
Втора победа в шампионата записа АФК Албион, като тя бе доста убедителна - с 6:1 над АФК Абсолют. Ивайло Янков направи 2:0 за своите с голове в 5-ата и 10-ата мин., а в 14-ата Здравко Василев намали, като при този резултат завърши първото полувреме. През втората част "островитяните" се развихриха и вкараха четири безответни попадения - чрез Антон Балев (25`, 33`), Алексей Войков (35`) и Веселин Илиев (37`).
МФК Владислав дочака първата си победа в първенството, и то каква - с 6:1 над МФК Хищници в дербито на дъното. Цели четири гола за своя тим вкара Емил Исаев, който се разписа в 7-ата, 11-ата, 25-ата и 37-ата мин. Галин Киров в 9-ата и Андрей Андреев в 40-ата реализираха другите две попадения за своите. За Хищниците точен бе Живко Динков, който в 14-ата мин. направи 1:3.