Няма засилени кибератаки в изборния ден

19.04.2026 / 14:59 0

снимка: МВР

Няма засилена киберактивност към стратегически обекти, сайтове на администрацията или атаки от типа „отказ от услуга“ от началото на изборния ден, съобщиха от Министерството на електронното управление.

Временният ситуационен център за киберсигурност в Министерството на електронното управление (МЕУ), с председател министъра на електронното управление доц. Георги Шарков, следи ситуацията в реално време. В състава му влизат представители на МЕУ, МВР, Министерството на отбраната, ДАНС и ГДБОП.

В изборния ден центърът работи без прекъсване от 08:00 ч. сутринта до полунощ. При съмнения за заплаха се изготвят планове за координиран отговор и се задейства националната група за киберсигурност, предаде БНТ.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама