Обезопасяват с огради дерето на ул. „Моряшка” в Аспарухово

05.07.2014 / 14:02 4

Да бъдат поставени парапети на дерето на ул. „Моряшка” в Аспарухово и да бъде изготвен проект за цялостното обезопасяване на канала – това бе едно от решенията на общинския кризисен щаб. Предстои да започне работа по временно укрепване на ската на ул. „Борис Киряков” номера 17, 17-а, 19, 21, 31, което трябва да стане факт до десет дни. След това хората, които са евакуирани, ще могат да се върнат по домовете си в посочените адреси. Започва работа и по проектиране на трайно укрепване на ската. 

Търси се решение за проблема на кооперацията на ул. „Кирил и Методий” 83, чийто избени помещения остават под нивото на дерето. 

Нивото на праховите частици в Аспарухово е в норма, питейната вода и водите в морето край района отговарят на стандартите. 

Отводнен е стадионът, продължава чистенето, миенето на улици и дезинфекцията.


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама