Обрати, спасен мачбол и драматична победа на двойки за Григор Димитров

14.10.2014 / 14:47 2

Григор Димитров се завърна с победа на турнира с награден фонд 593,705 евро в Стокхолм, след като през днешния ден заедно с Пиер-Юг Ербер преодоляха първия кръг на двойки, надигравайки водачите в основната схема Жан-Жулиен Роже и Хориа Текау със 7-5 4-6 [12-10].

Още в третия гейм на двубоя българо-френското дуо достигна до шанс за пробив, който не успяха да реализират, а оттук нататък последва сериозна доминация от страна на сервиращите, които рядко губеха дори точка в своите подавания. По всичко изглеждаше, че победителите в тази първа част ще бъдат определени след тайбрек, но след няколко страхотни отигравания при резултат 6-5 Димитров и Ербер достигнаха до нов брейкбол, този път се възползваха от него и поведоха със сет аванс.

На старта на втората част Текау и Роже достигнаха до първата си възможност за пробив в днешната срещна, но тя моментално бе отразена след ас на втори сервис от ракетата на българина. Малко по-късно обаче водачите в основната схема си осигуриха нов брейкбол, който те реализираха, а този пробив се оказа напълно достатъчен за вкарването на мача в решителен шампионски тайбрек.

През голяма част от него Григор и неговият партньор изоставаха в резултата, но при 4-7 спечелиха следващите пет поредни точки и вече имаха пред себе си два поредни мачбола. Текау и Роже обаче не само съумяха да ги отразят, но от своя страна достигнаха до мачбол при 10-9. Отговорът на българо-френското дуо все пак не закъсня и след нова поредица от три точки се поздравиха с крайната победа.

Благодарение на този успех двамата си гарантираха чек за 4,680 евро и по 45 точки за световната ранглиста на двойки, а в спор за място на полуфиналите ще се изправят срещу Джак Сок и Трет Хюи, които достигнаха до тази фаза след рутинна победа с 6-3 6-4 над Жоао Соуса и Пабло Карено Буста.

Припомняме ви, че Григор Димитров ще се изправи срещу Теймураз Габашвили в първия си двубой на сингъл, а точно в кой ден ще се проведе срещата между тях ще стане ясно по-късно днес, когато организаторите публикуват програмата за сряда. Всички мачове на българина ще бъдат предавани на живо по bTV Action, а останалите двубои от турнира от четвъртфиналната фаза нататък може да наблюдавате по RING.BG.