Обстреляха турски военни в Сирия. Има убити

10.02.2020 / 16:22 0

Поне петима турски войници са били убити в Сирия, предаде РИА Новости.

Наблюдателен пункт е бил подложен на масиран артилерийски обстрел в североизточния регион Идлиб. От военното министерство в Анкара са посочили, че вследствие на нападението са пострадали и най-малко петима служители на силовото ведомство под пагон, пише Novini.bg.

На този етап никой не е поел отговорност за атаката. Според министерството обстрелът е бил извършен от страна на подразделения на сирийската армия.

Турски военни са започнали да изграждат пунктове в Идлиб след споразумение с Иран и Русия, подписано през 2017 г. Според договореността на територията на раздираната от 2001 г. от гражданска война близкоизточна страна са били създадени четири зони за деескалация. Три от тях са били предадени под контрола на Дамаск година по-късно.

Четвъртата зона - Идлиб и части от съседните провинции Латакия, Хама и Алепо - все още не е била предадена на сирийските власти. В тези райони контрол са установили десетки въоръжени групировки. Една от тях е била смятаната за сирийско подразделение на "Ал Кайда" организация "Фронт ан Нусра".

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама