Обявиха държавите, които ще бъдат най-тежко засегнати от глобалното затопляне

17.05.2016 / 07:10 0

Илюстрация: Уикипедия

Ново доказателство, че бедните държави ще пострадат най-тежко от въздействието на климатичните промени показва,че броят на горещите дни в развиващите се държави в тропиците най-вероятно ще се увеличат значително, ако глобалното затопляне продължи, съобщава вестник The Guardian, цитиран от "Фокус". Отдавна се очаква, че именно бедните държави ще понесат бремето на климатичните промени, защото много от най-бедните в света живеят в тропиците, а заможните хора живеят в по-умерените ширини. 

Това е обратно на всеобщ приетата отговорност за климатичните промени, падаща се главно на богатите държави, вече облагодетелствали се от индустриализацията, и поради това имащи по-големи вредни емисии в сравнение с по-бедните държави, които едва през последните няколко десетилетия започнаха съкращават изоставането си. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама