Очакват рекорд по яхти на "Кор Кароли"

03.08.2017 / 17:21 0

Общо 9 квалифицирани съдии ще обслужват тазгодишната ветроходна регата „Кор Кароли“. Главен съдия за поредна година ще е Пламен Георгиев (вляво на снимката).

Ще работят протестна комисия в състав от 3 души и регатна комисия, както и офицер по сигурността. Представител на морска администрация Бургас ще бъде включен в работата по контрола на яхтите. Тази година всички яхти разполагат със сертификат ORC, така че клас „Свободен“ няма да има. В IRC ще имаме два класа и три в ORC, коментира главният съдия. „Ако се съберат повече  от 3 яхти в „Конрад 25 R“ ще направим отделен клас“, заяви Пламен Георгиев. Той се надява тази година участващите яхти да бъдат повече от минали години. На този етап има заявка от украински яхти, а практиката показва, че българските участници подават заявка през последната седмица преди регатата.

Състезанието тази година включва малко над 100 морски мили. Стартът е в Бургас, като началото ще бъде дадено с Про Ам гонка на 12 август. Същинската надпревара стартира на следващия ден, от моста в Бургас в посока остров "Св.Анастасия" и финал в Свети Влас. На следващия ден участниците потеглят в посока Варна, а в последния състезателен ден - 15 август, всичко ще се рeшава във варненския залив. Същия ден ще бъде и официалното награждаване.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама