Очевидец на грозните сцени на мача в Брестак пред „Петел”: Четирима атакуваха тъчрефера, единият го удари и...

30.10.2018 / 12:28 5

Читател ни писа на редакционната поща, за да изрази своето мнение за грозните сцени на футболния мач Ботев – Провадия в Брестак.

Както „Петел” писа, в края на срещата зрител нахлу от трибуните и удари шамар през устата на единия тъчрефер – Николай Сурдов от Варна.

Поместваме това, което ни написа нашият читател, без редакторска намеса:

„Гледах двубоя от трибуните. Към края ясно видях как 4-5 души се приближиха до единия тъчрефер и го атакуваха. Единият удари асистента и от устата му рукна кръв. Срещата, обаче не бе прекъсната повече от 2-3 минути. Когато главният съдия все пак спря играта, отиде при помощника си и около 2 минути се разправяха.

След това главният рефер пусна топката на земята и секунди по-късно свири края на мача, минути преди да изтече редовното време.

Смятам, че той постъпи така, защото ако бе прекратил двубоя, щеше да последва по-сурово наказание за домакините.”