Официално: Черно море ще играе във втората осмица

08.03.2018 / 14:29 4

Футболният Черно море ще продължи участието си в първенството във втората осмица. Това стана ясно и на теория, след като току що Верея победи като гост Славия с 1:0 след гол на бившия моряк Антон Огнянов в 79-ата минута на Националния стадион „Васил Левски”.

Така два кръга преди края на второто завъртане в Първа лига Верея е недостижим на шестото място с 35 точки. Следват Локомотив – 28, Септември и Черно море – по 27.

Ако „моряците” завършат на седмо място във втората осмица, могат да играят бараж за Лига Европа с четвъртия – вероятно Берое или Ботев, при положение че Ботев или Славия не вземе купата и Левски завърши трети.