Огромен удар за Черно море Тича! Забраниха картотекирането на играчи. Тимът излиза предимно с юноши срещу Левски

07.10.2017 / 16:25 0

Черно море Тича ще излезе почти изцяло с юношески състав за първия си мач от сезона в НБЛ, съощи BGBasket.com. Варненци са получили забрана от ФИБА да картотекират нови играчи, заради задължения към бивш баскетболист на тима.

 
Така за неделния двубой с Левски Дарин Великов ще има на разположение само няколко по-опитни играчи, и всички останали ще бъдат от юношеската селекция.
 
Веселин Георгиев, Венелин Христов и Кристиян Кръстев са единствените извън тийнейджърска възраст, които могат да играят за Черно море срещу Левски.
 
Регистирани за мача са петима играчи набор 2000, както и двама от най-талантливите състезатели от националния отбор за момчета (16) - Михаил Молдов и Александър Стойков, родени през 2001.
 
"Нашата лига действа под ръководството на БФБ. В НБЛ сме информирани, че БФБ е получила от ФИБА временно спиране на регистрирането на нови играчи в Черно море Тича, заради забавени плащания към бивш играч на отбора. Запознати сме с казуса, но правомощията на Лигата се простират до там да картотекираме играчите, които са предоставени от Черно море Тича", коментира генералният мениджър на НБЛ Лили Борисова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама