Орбан и Вучич правят военен съюз

20.03.2025 / 21:46 2

Булфото

Сърбия и Унгария водят сериозни преговори за създаването на военен съюз, предаде БГНЕС. Инициативата е в отговор на договора, който сключиха Хърватия, Албания и Косово. Унгарският премиер Виктор Орбан и сръбският президент Александър Вучич вече обсъждат въпроса, съобщава сръбското издание "Курир", предаде Актуално.

Членка на НАТО и руски съюзник?

Унгария, която е член на НАТО, може да сключи безпрецедентно споразумение с режима на Вучич, който е най-големият руски съюзник на Балканите. Министерствата на отбраната на Албания, Косово и Хърватия подписаха тристранен отбранителен меморандум в Тирана във вторник, 18 март. Те заявиха, че това е послание към всички, които се опитват да застрашат сигурността, мира и стабилността на Западните Балкани.Трите държави, които споделят общи ценности и интереси, са обединени, за да се изправят срещу всяка опасност.

Документът предвижда по-тясно партньорство в областта на военната индустрия, съвместните операции и обучението на силите за сигурност. Той бе подписан във вторник в Тирана от албанския министър на отбраната Пиро Венгу, хърватския му колега Иван Анушич и министъра на отбраната на Косово Еюп Мачедонци

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
ПраБългарин (преди 1 годинa)
Рейтинг: 78587 | Одобрение: -28558
Кроне, пак си изливал мозък в коментарите си... 
0
1
cron1 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 164329 | Одобрение: -23926
Ако това стане, Унгария вън от ЕС и НАТО! 
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама