Осъдиха на смърт 31 души, замесени във взривяването на главния прокурор на Египет

17.06.2017 / 13:45 0

Съдът по наказателни дела в Кайро внесе днес за разглеждане от върховния мюфтия на Египет документи във връзка с евентуалните екзекуции на 31 обвиняеми по делото за убийството на главния прокурор Хишам Баракат при атентат в столицата на страната през юни 2015 г. Това съобщи египетската телевизия, предаде БТА, цитирана от "24 часа".

Според възприетата в Египет юридическа практика преди да бъде постановена окончателна смъртна присъда, тя задължително трябва да бъде утвърдена от мюфтията.

Произнасянето на окончателните присъди е насрочено за 22 юли, когато се очакват и съдебните решения за останалите подсъдими.

В делото фигурират имената на 67 души. Всички те са обвинени в подготовка и осъществяване на заговор за убийството на главния прокурор, незаконно притежание на огнестрелни оръжия, боеприпаси и експлозиви.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама