Основателят на Google Сергей Брин се оженил тайно

06.10.2019 / 06:00 1

profit.bg

Съоснователят на Google Сергей Брин е минал под венчилото с приятелката си Никол Шанахан през 2018 г., пише Chronicle of Philanthropy.

46-годишният Брин и 34-годишната Шанахан са заедно от 2015 г., а през миналата година им се роди първото общо дете.

Брин преди това бе женен за Ан Войчицки, която е основател на компанията за генетични проучвания 23andMe. Те обаче се разведоха през 2015 г., като имат и две деца.

Дори и след развода си обаче Сергей и Ан продължават да поддържат благотворителната организация The Brin Wojcicki Foundation, която осигурява средства за лечение на болестта на Паркинсон.

Шанахан от своя страна е основател на ClearAccessIP, както и фондацията Echo, опериращи и инвестиращи най-вече в репродуктивното здраве. Наскоро тя помогна да се наберат 7.4 млн. долара за откриването на изследователски център, насочен именно към разрешаването на този наболял проблем.

Богатството на Брин днес се оценява на 57 млрд. долара, което го прави един от десетте най-богати в света по данни на Bloomberg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама