Остава интригата при изпадащите от Втора лига на МФЛ-Варна

16.04.2019 / 14:12 0

Една от важните въпросителни в класирането на Втора лига от МФЛ-Варна падна в предпоследния 26-и кръг на надпреварата. След като Grey goose стана предварително шампион, а MFC TNT отдавна си гарантира второто място, което дава право на директна промоция в горния ешелон, сега MFC Pulse се "бетонира" на третото място, което означава бараж срещу осмия в Първа лига.

Това стана след трудна и драматична победа с 4:3 над АФК Абсолют. Съперникът водеше с 3:1 след първото полувреме, като два гола вкара Здравко Великов (1`, 9`), а един - Радостин Петков (20`). Златко Герасимов от Абсолют си вкара автогол в 12-ата мин., а през втората част Pulse стигна до пълен обрат - 4:3, с голове на Красен Георгиев (29`, 36`) и Теодор Иванов (39`).

Другият тим, борещ се за третото място - Сони-М, загуби от АФК Албион с 1:2. Сони-М поведе с автогол на Ивайло Янков в 18-ата мин., но Антон Балев в 19-ата и Александър Маринов в 34-ата донесоха трите точки за "островитяните", които вече са на четвърта позиция.

В този кръг MFC TNT записа служебна победа над шампиона Grey goose с 5:0, но така или иначе разликата между тях е 8 точки.

FC INTERSTARS би с 2:0 МФК Владислав в този кръг. Успехът дойде след късни попадения - автогол на Георги Стоянов (38`) и гол на Тодор Дилов (40`).

МФК Ботев записа много важна победа в битката за оцеляване в групата - с 5:2 над Хищници. Хетрик за успеха вкара Иво Игнатов (11`, 22`, 24`), а два пъти точен бе Стилиян Тръпков (12`, 17`). Николай Киряков (3`) и Павел Нечелчев (40`) пък направиха поражението на Хищници малко по-почетно.

Така кръг преди края все още не е ясно кои са двата изпадащи и кой ще завърши на осмо място и ще играе бараж срещу третия от Трета лига. С по 24 точки на дъното са Владислав, Абсолют и Хищници, докато Ботев е седми с 27.