От днес приемат документи за допълнителните места в детските градини

26.08.2013 / 08:34 0

В резултат на оптимизация на сградния фонд на част от детските градини във Варна са осигурени 175 допълнителни места, съобщиха от Община Варна. Оптимизацията е част от плана и поетите предизборни ангажиментите на кмета Иван Портних за решаване на проблема с детските градини във Варна. 

Подаването на ново заявление с новоизбраните детски градини започва от днес - 26 август и ще приключи до 17.00 часа на 30 август. Резултатите от класирането ще бъдат обявени в електронната система след 19.00 ч. на 30 август. Напомняме на родителите на приетите деца, че срокът за записване е една седмица.

Новите места са както следва:

90 места за децата, родени през 2009 г. (втора група)

Район „Одесос“:

- ЦДГ №16 „Пушкин“ (филиал) - 15 места;

- ЦДГ №4 „Теменужка“ (филиалът на ул. “Капитан Райчо“) - 15 места.

Район „Приморски“:

- ОДГ №9 „Ален мак“ (масова група) - 30 места.

Район „Младост“:

- ЦДГ №43 „Синчец“ - 30 места .

85 места за децата, които са родени през 2010 г. (първа група)

Район „Одесос“:

- ЦДГ №4 „Теменужка“ ( филиалът на ул.“Капитан Райчо“) - 30 места;

- ЦДГ №8 “Хр. Ботев“ - 25 места.

Район „Приморски“:

- ОДЗ №4 „Чайка“ - 30 места.

От Община Варна съобщиха още, че в резултат на строителни дейности до края на годината ще бъдат разкрити нови 220 места в детските градини.

 

 

moreto.net 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама