Отец Василий коментира духовните инфлуенсъри

18.04.2025 / 15:59 0

кадър Нова нюз

редактор Веселин Златков

Разпети петък е наработен, но не е почивен ден, той не е за да се качим на колата и да отидем на спа, а да отидем в храма, това каза по Нова нюз отец Василий Сарян, предстоятел на столичния храм „Преображение Господне”.

„Всеки ден има забавление, толкова ли е трудно да посветим тези три дни на Господ?”, попита той. Свещеникът коментира и духовното израстване, което е тенденция да се проповядва в социалните мрежи. По негови думи, в тях няма нищо лошо, освен ако не са създадени с комерсиална цел.

„Всеки има право да опознае или друг духовен път. Опасността е, че човешкият живот е кратък и може да си изгубим ценното време на този свят, гонейки чужди богове. Най-прекият път да достигнем Бога е православната църква. Но когато хората влизат в храмовете и разбират, че трябва да спазват правила, това им се струва архаично. Новото, технологичното винаги изглежда по-интересно, но то е създадено да ни отклони от пътя”, коментира отец Василий.

Той добави, че да опознаем себе си е първото условие за духовно израстване.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама