Отиде си легенда на Варна

17.03.2025 / 15:35 0

Пиксабей

След кратко боледуване рано тази сутрин ни напусна легендата на Спартак (Варна) Иван Филипов, съобщи "Народен спорт".

Роден е на 12 септември 1936 г. в Поморие. Един от най-добрите играчи в историята на Спартак (Варна), полузащитник. Играе във ФК Поморие от 1954 до 1956 г. и в Спартак (Варна) от 1956 до 1968 г.

Със "соколите" има 168 мача и 29 гола в А група и 81 срещи с 19 попадения във втория ешелон. С 3 срещи и 1 гол в юношеския ни национален отбор, както и 1 мач и 1 гол в младежката формация. 

Със Спартак е финалист за Купата на Съветската армия през 1961 г. 
През 1962 г. попада в разширения списък от футболисти за световното първенство в Чили, но в крайна сметка не заминава за Южна Америка.

След приключването на състезателната си кариера е дългогодишен треньор в Спартак (Варна). На няколко пъти води първия тим на варненци, като освен това е бил помощник и треньор в школата. Бил е треньор и в ДЮШ на Спартак, както и треньор на Калиакра /Каварна/, Ватев/Белослав/ и треньор в отбори в Либия. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама