Откраднаха кабелите на фонтана пред Окръжния съд във Варна, ремонтират го

13.04.2023 / 15:17 5

снимки Фейсбук/Ивайло Добрев 

Част от кабелите на фонтана на площад "Независимост" във Варна са откраднати, установиха работници при ревизия на съоръжението. 

Ето защо са планирани ремонтни дейности по фонтана, включващи подмяна и ремонт на подводни осветители, помпи, както и различни дюзи и водни ефекти. Дейностите включват още подмяна на част от компрометираната каменна облицовка. При разкриването на фонтана са установени кражби на кабели, захранващи част от осветителите на външния и външния кръг, както и на част от кабелите, захранващи потопяемите помпи. Подаден е сигнал в полицията за нанесените щети, по случая се води разследване, посочват от ресорната дирекция.

В началото на месец май ще бъдат пуснати в работен режим двата сухи фонтана – до сградата на ДТ "Стоян Бъчваров" и на пл. „България“ до пластиката на Рибаря и златната рибка, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. В същия срок ще бъдат пуснати и обществените чешми, предаде БНР.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
1
kaka (преди 3 години)
Рейтинг: 71213 | Одобрение: 9098
Егати тъпия град.Камери за милиони,милиони за заплати на смешни полицайчета които ги няма никъде,мъреливи сотаджии въобще безхаберници и анархия. Поне да разрешат оръжието та да видим дали ще има кражби и мангалите дали няма да си седят в гетото,но това са избирателите на тиквената партия и на дпсето и ще ги пазим нищо ,че крадът и убиват.
4
5
KRISTINCHO (преди 3 години)
Рейтинг: 42560 | Одобрение: -125
Кабелите вече са в пунктовете за вторични суровини. Стига да има желание държавата, много лесно може да се справи с този кражби. Необходимо е просто да видят какво са направили в тази насока Германия и Швейцария.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.
1
0
Радостин (преди 3 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Пълно е с камери около фонтана. Изгодно е да се ремонтира за хиляди, да се напишат милиони. Трябват пари за гласове , идват други избори. Покупката е в ход.
Всеки да си получи заслуженото !
2
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
ха ха ха цялата работа на герб е такава. потника така прредизборни му казали да заграби каквото може и за това се сети пак за фонтана "неговата гордост". ама като всички знаем неговата гордост винаги ще си остана плочките които пренарежда 15 пъти за наша сметка и реката коята минава през Варна. 40 милиона на километър се е сериозна кражба.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама