Откриха взривни устройства, направени от съучастници на терористи - "майсторите" били търговци (Снимки)
Снимки РИА Новости. ФСБ РФ
Федералната служба за безопасност (ФСБ) публикува кадри с издирване в Самара на предполагаемите съучастници на "Ислямска държава", задържани по време на специална операция вчера, съобщава ria.ru.
На кадрите се виждат компоненти на импровизирани взривни устройства и часовников механизъм към тях.
Според пресслужбата на ведомството, задържаните сами са изготвили взривното устройство, за да направят бомба на базата на амониев нитрат с поразяващи елементи по инструкция на терористите.

По-рано беше съобщено, че в четвъртък в село Кировския район на Самара, сътрудници на ФСБ, след оперативни и бойни дейности са задържали двама съучастници на терористичната организация "Ислямска държава." Според служители по сигурността задържаните мъже работят в търговски дружества като спедитор и колекционер на мебели.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

