Отнеха дипломата на министър на Сърбия

22.11.2019 / 15:02 1

Снимка Уикипедия

Министърът на финансите на Сърбия Синиша Мали е преписал части от докторската си теза, съобщиха от Белградския университет, след като неговата работа бе оспорена от учени, които се включиха към опозицията в отдавнашните й искания за неговата оставка, предаде Агенция "Фокус", позовавайки се на Reuters.

В съобщение, най-големият и престижен университет в страната заявява, че Мали, доверен съюзник на президента Александър Вучич, "е преписал текстове или цели параграфи от работите на други автори, без да споменава техните имена, като по този начин е нарушил етични кодекс на университета".

Ректорът, Иванка Попович, казва, че етичният съвет единодушно е решил да отнеме дипломата, получена от Мали през 2013 година за неговата теза по реструктуриране и приватизация.

"Бордът за професионална етика ще изпрати окончателното си решение за нулиране на дипломата (на Мали) до Сената на Университета", заяви тя.

Мали, който многократно е отричал обвинения за дипломата си, заяви, че ще продължи да работи. "Аз съм по-фокусиран върху бюджета на Сърбия, което е работата, за която ми плащат сръбските граждани", цитира думите му държавната агенция Танюг.

Скандалът около тезата на Мали предизвика призиви за оставката му от раздробената опозиция на Сърбия и студенти, които от почти година организират ежеседмични протести срещу управлението на Вучич, когото смятат за корумпиран и авторитарен.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
1
MrBean (преди 6 години)
Рейтинг: 233516 | Одобрение: -2174
ЕЕЕЕЕЕЕЕХХхххх къде е дипломата на Тиквуня,знам много добре кой му я писа....жална ни майка.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама