Отново над всички! Тихомир Иванов с победа във Франция

17.07.2019 / 22:56 0

Bulgariautre.bg

Плевенчанинът завърши на първо място с 223 сантиметра, колкото постигна и вторият в подреждането Наото Хазегава

Тихомир Иванов триумфира в дисциплината скок височина на лекоатлетически турнир в Сотвий-льо-Руен (Франция), съобщава sportal.bg. Плевенчанинът завърши на първо място с 223 сантиметра, колкото постигна и вторият в подреждането Наото Хазегава (Япония). Трети, с 219 сантиметра, се нареди Наурадж Рандхава (Малайзия).

Кубинката Яйме Перес взе златото на диск с най-добро постижение в света за сезона от 69.39 метра. Силен резултат в турнира постигна нигерийката Тоби Амузан, която спечели на 100 метра с препятствия за 12.49 секунди, трето време в света за сезона. Представителят на домакините Кристоф Льометр беше най-бърз в спринта на 200 метра с 20.46 секунди, а на 100 метра победи Артюр Сисе (Кот Д'Ивоар) с 10.13 секунди. Карина Хорн (САЩ) пък финишира първа на 100 метра при жените с 11.14 секунди.