Отслужиха заупокойна литургия и панахида в памет на Дядо Кирил
Заупокойна литургия и панихида бяха отслужени във Варна по повод навършването на 3 месеца от кончината на митрополит Кирил, предаде репортер на Радио „Фокус” – Варна. От 8,30 часа в катедралния храм на Варна свещеници от Варненска и Великопреславска света митрополия отслужиха Заупокойна света литургия, последвана от панихида за упокоение душата на Варненския и Великопреславски митрополит д-р Кирил.
На службата присъстваха десетки граждани, носещи цветя и свещи. Някои от миряните плачеха. По-късно на митрополитската алея в старите гробища в града също бе отслужена панихида. Освен миряни, присъстваха и един от братята на митрополит Кирил, както и майка му, монахиня Ирина. В съслужението се включи и главния секретар на Светия Синод, Стобийския епископ Наум.
На 9 октомври се навършват три месеца от трагичната кончина на митрополит Кирил, но тъй като денят е сряда и се свързва със Света Богородица, заупокойните служби се проведоха днес. По традиция в християнската доктрина съботният ден е отреден за упокой на мъртвите.
Нов митрополит на Варненска и Великопреславска света митрополия се очаква да бъде избран през ноември.

