Оукланд Сити 0:1 Бока Хуниорс на Световното клубно първенство

24.06.2025 / 22:42 0

Снимка: Пиксабей

Бока Хуниорс води с 1:0 срещу аутсайдера Оукланд Сити в последния си мач от група "С" на Световното клубно първенство. Вратарят на тима от Нова Зеландия Нейтън Гароу си вкара автогол в 26-ата минута.

Аржентинският гранд все още има минимални шансове да продължи напред, но ще трябва да постигне разгромен успех и да се надява, че в другия двубой от групата Байерн (Мюнхен) ще победи Бенфика, предава Спортал. 

Бока стартира с равенство срещу Бенфика - 2:2, а след това допусна драматично поражение с 1:2 от Байерн. Оукланд Сити, който е единственият аматьорски отбор в турнира, инкасира 16 безответни гола от Байерн и Бенфика, като и днес едва ли ще успее да се представи по-достойно.

Оукланд Сити играе с един изнесен нападател в лицето на Майър Бевън, а зад него стартираха Дейвид Ю, Жерард Гарига, капитанът Марио Илич и Дилън Маникъм. Петимата бранители пред вратаря Нейтън Гароу са Регонт Мурати, Адам Мичъл, Крисчън Грей, Нико Боксал и Херсон Лагос.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама