ПСС: Не са подходящи условията за туризъм в планините, очакват се градушки

03.06.2024 / 12:06 0

Снимка Булфото, архив

Не са подходящи условията за туризъм в планините, защото времето е много нестабилно, съобщиха пред БТА от Планинската спасителна служба (ПСС).

Времето е с разкъсана облачност, със слаб и до умерен вятър.

Очакват се гръмотевични бури и градушки. Над 2300 метра има снежни преспи.

Прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) показва, че над планините преди обяд облачността ще е разкъсана, предимно висока.

Около и следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На повече места в масивите в западната половина на страната ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, на отделни места там явленията ще са интензивни.

Ще духа до силен, по високите и открити части до бурен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 24 градуса, на 2000 метра - около 16 градуса.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама