ПСЖ вкара девет гола на отбор от шеста дивизия

08.01.2024 / 01:30 0

кадър: Макс спорт

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция след успех с разгромното 9:0 като гост на шестодивизионния Ревел.

Луис Енрике не направи кардинални промени в стартовия състав и излезе с всичките си звезди, което и доведе до логичния краен резултат от двубоя.

Домакините не се огънаха през първия четвърт час от двубоя и парижани поведоха чак в 16-ата минута, когато Килиан Мбапе откри головата си сметка за вечерта. В следващите двайсетина минути играчите на Ревел отново запазиха мрежата си суха, но в крайна сметка се пропукаха след злощастен автогол на Максенс Н’Гесан.

Това като че ли отчая тима от шестото ниво на френския футбол и съвсем скоро в 43-ата минута Марко Асенсио направи преднината на шампионите класическа, а до края на полувремето падна и четвърти гол, който бе отново дело на Мбапе в 45-ата минута, предава Спортал.

Наказателната акция на гостите продължи и веднага след почивката, когато в 48-ата минута Килиан Мбапе оформи своя хеттрик и направи преднината на парижани от цели пет гола.

Подобно на случващото се през първата част второто полувреме също предложи разлика от 22 минути между първия и втория гол. В 70-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, като от бялата точка стреля Гонсало Рамош, който не сбърка.

Четвърт час преди края на редовното време в 76-ата минута палачът на българския Левски от пресявките на Лигата на конференциите - Рандал Коло Муани, за пореден път този сезон прояви голмайсторския си нюх и наказа за седми път съперника.

В 87-ата минута падна и осми гол, в чийто автор се превърна Шер Ндур, а в изтичащите секунди на добавеното време в 90-ата минута Рандал Коло Муани оформи крайния резултат.