Панделиева за Баба Алино: Как токът няма да е по моя партида? Как водата ще е на името на някого друг?

01.06.2026 / 22:17 3

Кадър БНТ

Репортаж на Нова ТВ за незаконния град във Варна ме шашна. Това написа във фейсбук журналистката Лияна Панделиева.

Ето какво коментира тя:
 
"Вече е напълно невъзможно да се разплетат свинските черва, в които се превръща историята и как служители на общината отиват на проверка, но понеже имало охрана, си тръгват, но никога не викат полиция и всичко остава в тайна; как през 2024 г. година от община Варна установяват, че са построени вече 20 незаконни сгради, но не предприемат абсолютно нищо - да се оправя следствието! 

НО! В репортажа на Нова питат български купувач на кого е плащал ток и вода за своя имот и той отговаря, че превеждал парите на инвеститора КУБ. 

Как, бе! Как токът няма да е по моя партида? Как водата ще е на името на някого друг? И как да знам, че този посредник ми казва истинската сума за разходваните от мен ток и вода? А ако считам, че ми е начислена твърде голяма сума, на кого да се оплача? - на инвеститора? 

И този собственик от 2023 до 2026 година не се е усетил, не е пожелал неговата собственост да е НЕГОВА! 

Какво и от кого е било узаконено и защо то е изглеждало изрядно в очите на нотариусите, изповядвали сделките, е още една тема. Но в мига, когато обект се отдава под наем, първата работа е посещение в енергото и във водоснабдяване, за да бъдат сменени партидите. Как някой ще е посредник между собственик и доставчиците на тези ключови услуги?

Ето колко е лесно било да бъде излъган човек, който е решил, че е ударил кьоравото с мега изгоден имот."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
ПраБългарин (преди 1 седмица)
Рейтинг: 75912 | Одобрение: -28473
Говориш без да си запознат със ситуацията, много неща може, стига да си наясно със законите и ситуациите, в които може да изпаднеш, с цел да предвидиш подобни развръзки... Ама едва ли всеки купувач би имал интерес да проследи всички комуникации от къде идват, кое как се е построило и т.н. Ако си умен и знаеш къде са подводните камъни ведна ще ги разбереш, и няма да пловаш в тези води... Едва ли някой е имал интерес да разбере как точно са му подали ток и от къде...
0
3
MrBean (преди 1 седмица)
Рейтинг: 226591 | Одобрение: -2169
Май ти не разбираш.С това се доказва,че собственикът не е добросъвестен.Все едно пътния данък/винетка/застраховки  на твоята кола да ги плаща някой друг....Може ,ама тогава колата е или служебна или на лизинг ,а и в двата случая не е твоя. А колко имота в КУБ има Данчо Ментата?
0
1
ПраБългарин (преди 1 седмица)
Рейтинг: 75912 | Одобрение: -28473
Тая какво е седнала да разсъждава по теми, от които нищо не разбира? Тя искала лична партида за ток и ВиК. Все едно тока и водата не идват от тези дружества, а ги носят от Украйна  Ама като искаш лична партида не купувай там ма патко, някой да те кара на сила да купуваш? Ако инвеститора е закупил имоти, в които има трафопост не виждам какъв е проблема той да дава ток на който си иска, както и вода... Човек винаги може да си сложи контролен електромер и водомер ще му струват 200 300 евро голям праз бълха го ухапала собственика...

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама