Пари Сен Жермен спечели рекордна 11-а титла във френското футболно първенство

28.05.2023 / 08:11 0

кадър: Диема Спорт

Лионел Меси вкара единственото попадение, а Пари Сен Жермен спечели рекордна 11-а титла в Лига 1, завършвайки 1:1 като гост на Страсбург в среща от предпоследния 37-и кръг на френското футболно първенство.

Така парижани имат 85 точки на върха в класирането, на четири преди втория Ланс, който си осигури второ място и място в Шампионската лига през следващия сезон, първо за тима от 21 години, след победа с 3:0 победа над Аячо, предава БТА.

Меси, който се очаква да напусне ПСЖ, след като договорът му изтече в края на сезона, беше точен в 59-ата минута след асистенция на Килиан Мбапе. Това е негов 16-и гол за сезона.

Меси и Мбапе размениха ролите си и бяха близо до втори гол, когато аржентинецът центрира за французина, който не успя да реализира от близка дистанция.

Резервата в Страсбург и бивш играч на шампионите Кевин Гамейро изравни в 79-ата минута, но точката беше достатъчна за парижани да защитят титлата си кръг преди края на сезона в Лига 1.