Парижки съд ще произзнесе присъдата по делото срещу бившия помощник на френския президент Еманюел Макрон
Снимка Туитър, Lyon Mag
При сблъсъците на първомайското шествие Бенала се оправда, че искал да помогне на полицаите, които били изправени срещу буйстващи демонстранти.
Това ще се случи на 5 ноември. Това разкри АФП.
Александър Бенала е изправен пред общо 12 обвинения, включително насилствени действия срещу демонстранти, намеса в полицията, незаконно използване на дипломатически паспорти. Прокуратурата поиска за него година и половина условно лишаване от свобода, глоба от 500 евро, както и забрана за заемане на държавна длъжност за пет години и носене на оръжие за 10 години.
Освен Бенала, обвиняемият по това дело е бивш член на партията на Макрон - Венсан Краз. Прокуратурата поиска за него една година условно лишаване от свобода за него условно.
Венсан Краз вече заяви в съда, че не е замесен в насилието над демонстраанти, а е бил само наблюдател.
Адвокатът на ищците заяви, че Бенала, Краз и придружаващ ги полицай са ясно разпознаваеми на публикуван от в. "Либерасион" видеозапис на случая.
Той съобщи, че клиентите му се опитвали да излязат от парка по време на първомайското шествие и получили противоречиви инструкции. Виждайки, че младата жена снима с телефона си, един от тримата, заснети на видеозаписа, я обездвижил, телефонът й бил взет и записът бил изтрит.
Тя обаче успяла да го възстанови със специален софтуер.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

