Първите хора в САЩ с огромна подкрепа към сенатор Маккейн: Ракът избра грешния човек. Той е боец и ще се справи!

20.07.2017 / 07:58 7

Снимка: CNN

Американските политици изразиха подкрепата си към сенатора-републиканец в Аризона Джон Маккейн в битката за живота му. На 80-годишният Маккейн е открит глиобластом — най-агресивна фаза на мозъчен тумор, съобщава CNN.

Според данните на изданието поразената част от тялото е премахната и сега политикът ще трябва да се подложи на редица процедури за възстановяване и хемиотерапия.
Бившият президент Барак Обама, настоящият ръководител на Белия дом Доналд Тръмп и предизборния му съперник Хилъри Клинтън в един глас определиха Маккейн за истински боец.

„Сенатор Джон Маккейн винаги е бил боец. Мелани и аз изпращаме нашите мисли и молитви за сенатор Маккейн, Синди и цялото му семейство. Оправяй се скоро”, се казва в изявление на Доналд Тръмп.

Барак Обама пък нарече Маккейн американски герой и един от най-смелите мъже, които познава.

"Ракът не знае, с кого се свързва. Дай му топлина, Джон", заяви Обама.

Вицепрезидентът на САЩ Майк Пенс допълни: "Ракът е избрал грешния човек. Джон Маккейн е боец ​​и ще спечели тази битка също."

Своята подкрепа към Маккейн изразиха също сенатор Хилари Клинтън, Сара Пейлин, която беше кандидат за вицепрезидент на Маккейн на президентските избори през 2008-а, и Джордж Буш - старши.

"Ханой Хилтън" не можа да наруши духа на Джон Маккейн преди много години, затова ние с Барбара сме уверени, че той и семейството му ще посрещнат тази последна битка в изключително необичайния му живот със смелост и решителност”, каза 41-вият президент на САЩ.

Диагнозата коментира й дъщерята на Джон Маккейн - Меган. Според нея цялото семейство е било в шок, когато научило за тумора. Тя призова тези, които разбират каква е ситуацията, да се молят за здравето на баща й, пише Life.ru.

Превод: Петел

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама