Черно море направи равен с Ботев в Пловдив

29.02.2020 / 16:48 0

Кадър: Диема Спорт

Ботев и Черно море завършиха 1:1 в мач от XXIII кръг в ефбет лига на стадиона в кв. „Коматево” в Пловдив. Двата отбора удариха по две греди, преди Филипов да изведе ботевци напред след почивката. В 79-ата минута Родриго изравни. Варненци имат 34 точки и заемат седмо място в класирането. Те са с три точки по-малко от петия Берое и две от Славия, който утре гостува на Левски.

В 10-ата минута след подаване на Станислав Шопов Тодор Неделев насочи отблизо топката към вратата, но Митрович показа добра реакция и изби с крак.

В 17-ата минута Черно море създаде първото си положение. Курьор тръгна мощно, премина двама и шутира ниско по диагонала. Топката отскочи от ръцете на вратаря Янко Георгиев, отклони се от лявата странична греда и Джонатан я изчисти в корнер.

В 24-тата минута Курьор изведе на скорост Кики, но вратарят Георгиев излезе навреме и изби с крак. Топката отиде към Панайотов, който веднага шутира към празната врата, но кълбото рикошира в тялото на защитника Радослав Терзиев.

В 28-ата минута Курьор бе изведен прекрасно вдясно от Панайотов, би мощно, но топката отскочи от напречната греда.

В 39-ата минута Тодор Неделев улучи дясната странична греда с удар от фаул. Топката отиде към Костадин Ничев, който я насочи в лявата страчина греда и след това Митрович хвана кълбото пред голлинията.

В 52-рата минута топката удари в ръката Панайотов и домакините поискаха дузпа. Реферът обаче прецени, че нарушението е извън пеналта и отсъди фаул. Последва удар на Неделев, който вратарят Митрович изби. В 53-тата минута Неделев от чиста позиция не можа да улучи вратата и шутира в аут.

В 56-ата минута по-добрата игра на Ботев даде резултат. Джонатан Перейра подаде успоредно на голлинията и непокритият на втора греда Филип Филипов вкара първия си гол за ботевци и от 2011 година насам - 1:0.

В 68-ата минута Митрович за пореден път демонстрира класа и изби в корнер удар на Неделев.

В 76-ата минута Неделев направи нов пропуск, след като от чиста позиция би с глава встрани.

В 79-ата минута Черно море изравни. След двойно подаване с Денислав Ангелов Родриго с плътен шут направи 1:1.

Съставът на Черно море: Митрович, Станчев, Енчев, Хантакиас (ж.к.), Панов, Букаси (89 - Янчев), Панайотов, Родриго, Илиев (71 - Ангелов), Кики (60 - Кардосо, ж.к.), Курьор.