Спартак победи Етър с 3:1

31.10.2021 / 16:28 2

Снимка: Петел

Спартак Варна победи Етър с 3:1 в мача от 15-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Спартак" в морската столица.

Първото полувреме започна динамично и за двата отбора, пише сайтът на варненци. Още в началото на мача капитанът на „соколите” Янчо Андреев направи страхотен пробив отдясно, върна пас на Георги Бабалиев, който в 7-ата минута разстреля вратата на Анатоли Господинов за 1:0. Само две минути по-късно голът бе върнат от „болярите” чрез Николас Фемия в 9-та минута за 1:1. Нов пробив само минути след попадението на Етър направи Георги Бабалиев. Страхотна игра с глава на "седмицата" на варненци, но малшанс не позволи топката да порази вратата. Добрата намеса на стража на гостите Господинов спаси чист гол в 12-та минута на срещата. Негов автор за „соколите” можеше да бъде Георги Георгиев. Динамиката в мача се запази до края на първото полувреме. Бабалиев ловко успя да да пробие защитата на Етър. Не остана нищо друго на вратаря на гостите да извърши фаул срещу него. Главният арбитър Иво Андреев отсъди дузпа в полза на "соколите" в 43-ата минута, която бе реализирана от капитана Янчо Андреев за 2:1.

Второто полувреме започна с летящо начало за "соколите". Архан Исуф направи прекрасен индивидуален пробив и стреля от 22 метра, вкарвайки за 3:1 в 49-ата минута. Мачът се изнерви в последните 30 минути. Жълти картони за спречкване получиха в 72-ата минута Янчо Андреев и автора на единствения гол за „болярите” Фемия. Баблиев и Янков след спречкване в 79-а минута също получиха предупреждение в жълт цвят. Стражът на варненци Станислав Нисторов бе поредният, който видя жълт картон.

С успеха спартаклии продължават да са четвъртото място с 30 точки, като са на две зад третия Миньор и на четири зад първите два тима в таблицата - Хебър и Етър.

Стартовият състав на Спартак: Станислав Нисторов, Велислав Боев, Ибрям Ибрям, Никола Борисов, Генади Луго, Георги Бабалиев, Георги Георгиев, Мехмед Сабри, Янчо Андреев, Архан Исуф, Даниел Начев