Персоналът на украинската АЕЦ "Запорожие" се намира под управлението на руски командир
снимка: Булфото
Персоналът на украинската АЕЦ "Запорожие" продължава да изпълнява всички свои дейности, но централата вече се намира под управлението на руски командир. За това украинският ядрен регулатор е информирал Международната агенция за атомна енергия (МААЕ).
Всички дейности, включително техническото обслужване на шестте реактора трябва да бъдат предварително съгласувани с командира, се казва още в съобщението на МААЕ. Руските военни са прекъснали интернета и някои от мобилните мрежи, което усложнява комуникацията с централата.
"Това е притеснително. На ръководството и персонала трябва да бъде разрешено да изпълняват жизненоважните си задължения без чужда намеса или натиск", казва директорът на МААЕ Рафаел Гроси.
Руската армия превзе АЕЦ "Запорожие" в петък. Рано сутринта в района на централата имаше пожар, предизвикан от продължителен обстрел. Няма опасност за изтичане на радиация от централата.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

