"Перун" с нова разгромна загуба от шампиона "Марица"

14.03.2019 / 19:58 0

Снимка: bgvolleyball.com

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите в НВЛ-жени и очаква победителя от 1/4-финалния плейоф между Раковски (Димитровград) и ЦСКА за противник в серията за влизане в големия финал, пише bgvolleyball.com.

Шампионките затвориха с 2-0 победи своята четвъртфинална серия с Перун (Варна), след като днес в зала "Колодрума" спечелиха и втория мач с разгромен резултат – 3:0 (25:10, 25:6, 25:10), оформен след едва 43 минути игра.

За разлика от първия мач между двата отбора в сряда, този път Жана Тодорова, Симона Димитрова и Дженифър Крос попаднаха в стартовата шестица на треньора Иван Петков. Нямаше обаче никаква разлика в статуквото на терена и формалните гости от Марица бързо наложиха надмощие. Дима Ушева наниза три от петте аса на шампионките в първата част, включително и този за 25:10 в края. Серия от 14 поредни точки за "жълто-сините" при сервиси на Симона Димитрова, включваща и 4 аса, доведе резултата от 3:2 до 17:2 във втория гейм. Отново Ушева, този път с успешна атака през центъра, затвори частта при съкрушителното 25:6. Бързо 6:0 с два аса и от Добрина Христоскова предреши изхода и на третия гейм. Нова серия от девет поредни точки, две от които директно от сервиси на Джен Крос, направиха резултата 17:3. Димитрова продължи да бележи точка след точка в нападение. Тя заби и победната за 25:10.

Симона Димитрова стана най-полезна за Марица с общо 20 точки за победата. Дженифър Крос добави 10 точки, като и двете записаха по четири аса.

В другата полуфинална серия един срещу друг ще се изправят отборите на Берое (Стара Загора) и Левски, които също постигнаха по две чисти победи в своите 1/4-финални плейофи съответно срещу Славия и Казанлък Волей.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ПЕРУН (ВАРНА) 3:0 (25:10, 25:6, 25:10)
МАРИЦА: Мирела Шахпазова 2, Добрина Христоскова 7, Симона Димитрова 20, Александра Миланова 9, Дима Ушева 6, Дженифър Крос 10 - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ПЕРУН: Десислава Тодева 1, Мелис Ангелова 2, Кристина Йорданова 6, Стефани Кьосева 1, Патрисия Петрова, Никол Николова - Ева Петрова-либеро (Християна Христова, Вероника Иванова 2)
Старши треньор: ПЛАМЕН НИКОЛОВ.