Петима души станаха жертва на проливните дъждове в Ливорно

10.09.2017 / 14:03 0

Петима души са станали жертва на лошото време и проливните дъждове над централните части на Италия, съобщава РИА Новости, като се позовава на Службата за противопожарна охрана на област Тоскана.

„Вълната от проливни дъждове трябваше да премине на север и да заобиколи Лигурия, но въздушните потоци я насочиха към Тоскана – коментират от Службата. – Силни ветрове и проливни дъждове имаше в провинция Пиза, а след това и в Ливорно.

За справяне със ситуацията в Ливорно бяха изпратени сътрудници на Службата за противопожарна охрана от съседни провинции. На място очакват пристигането на сътрудници от съседните Марке и Емилия-Романа. Към момента има информация за пет жертви в Ливорно“.

Четирима  от загиналите са се удавили, след като приземният етаж на сградат, в която са живели, се е наводнил от водите на излязла от коритото си река. Причината за смъртта на петия загинал се изяснява, но най-вероятно е свързана с проливните дъждове.

Заради проливните дъждове е прекъснато движението на влаковете в района на Ливорно, редица пътища са блоикрани заради паднали дървета.


/ПИК

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама