Петко Георгиев: Сглобката ще се разпадне, когато Борисов и Пеевски измислят друга формула да останат на власт

18.01.2024 / 18:33 2

Редактор: Александър Дечев

Кадър: БТВ

Журналистът Петко Георгиев сподели своето мнение за намереното равновесие между партньорите в управлението на страната.

"Според мен става естественото нещо - свикнаха си. И това, което беше от първия ден в сглобката - дали ще се разглоби днес, дали утре, което беше изкуствено помпано, се изчерпа и то като тематика. Трябваше за пред своите избиратели да се оправдават, че са в тази коалиция. Но самата конструкция си е такава каквато е", коментира той в предаването "Лице в лице" по БТВ.

"Аз от самото начало казвам, че тази конструкция ще се разпадне, когато Борисов и Пеевски измислят друга формула, по която да останат на власт. До тогава - кога ще се скарат, кога ще се сдобрят, кога ще поделят нещо, кога няма да могат. Но така ще се кара занапред. Това обаче не означава, че ПП-ДБ са безгласна буква в тази коалиция. Борисов и Пеевски продължават да са на власт, но вече не са безконтролно на власт. Това е сериозната разлика, която сегашната формула на властта донесе. Има и друг важен сериозен участник в управлението и това е ПП. Стратегическите приоритети на това управление са именно на ПП и ДБ, а не толкова на ГЕРБ и ДПС", добави той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
За какво им е да измислят друга формула,като тая ги устройва???ПП и ДБ обират негативите,а те в ниското си въртят далаверите!!!
0
0
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Засега няма такава! Алтернативата е бай Ставри! 
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама