Петя Шопова беше избрана за шеф на Българската асоциация по криминология

25.01.2023 / 14:38 0

Снимка: Петел, архив

Проф. д-р Петя Шопова беше избрана за председател на Управителния съвет на Българската асоциация по криминология, съобщава БНТ.

Шопова е криминолог с дългогодишна преподавателска и изследователска дейност, народен представител в 36-ото и 38-ото Народно събрание и заместник-председател на 38-ото Народно събрание.

Асоциацията е създадена през 1986 г. и обединява учени, преподаватели и представители на институциите, които изучават тенденциите на престъпността и предлагат решения за превенцията и контрола над нея.

Колективни членове на Асоциацията са Министерство на правосъдието, Института за държавата и правото към БАН, Върховен касационен съд, Върховна касационна прокуратура, Висш адвокатски съвет, Академия на МВР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама