Певици и инструменталистки заедно в концерта „Димка Димова и приятелки“ днес

30.04.2015 / 11:09 0

Певици и музикантки заедно в концерта „Димка Димова и приятелки“ днес Три певици и две инструменталистки ще се обединят в днешния концерт „Димка Димова и приятелки“. Събитието ще се случи от 18,30 ч. в зала „Пленарна“ на община Варна при вход свободен. В програмата ще прозвучат творби на Моцарт, Масне, Дворжак, Сарасате, Лехар, Офенбах, Росини, Панчо Владигеров, Любомир Пипков и други известни композитори. 
Основният отговорник и организатор на обединяващия творчество и талант концерт е дългогодишният музикант „3 в 1“ Димка Димова. Освен оперен, тя е още оперетен изпълнител и цигуларка.
Завършила е Музикалното училище във Варна и Държавната музикална академия „Панчо Владигеров“ в столицата. Учи едновременно пеене и цигулка, като не се разделя с двете и до днес. 
В репертоара си има роли от централния сопранов репертоар – Розина, Виолета, Мими, Леонора, Татяна, Аида, и оперетните – Силва, Ханна Главари, Евридика и др. Работила с диригентите Пламен Карталов, Росица Баталова, Иван Маринов и др. 
Автор е на поредицата „Шедьоври на сопрановото и цигулковото творчество“. 
Като нейна партньорка, колежка и приятелка, на сцената ще излезе лиричният сопран Виолета Шаханова, солист на Русенската опера. Специализирала в Букурещ, тя е номинирана за музикант на годината за 1996-а.
Вяра Железова е известното мецосопрано от Държавна опера – Варна. Дългогодишен солист в пътуващи оперни трупи, изпълнител в десетки заглавия на хоровия и солистичен репертоар. 
В концерта ще участват още цигуларката Албена Шопова и пианистката Звезделина Тодорова. Първата е дългогодишен инструменталист във Варненската филхармония и оркестъра на Варненската опера, а втората – концертен изпълнител в страната и чужбина, лауреат на наши и международни конкурси.

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама