Пиронкова отпадна в Мадрид

28.04.2021 / 00:00 4

Снимка Булфото, архив

Цветана Пиронкова отпадна в квалификациите в турнира от категорията УТА 1000 в Мадрид, след като загуби с 6:3,4:6, 3:6 срещу водачката в схемата Анастасия Севастова от Латвия.

Ракета №1 на България имаше своите шансове, но за съжаление и във втория, и в третия сет пропусна да се възползва от предимството си от пробив и допусна обрат. Минус за нея се оказа и дъждът, който заваля в самото начало на втория сет в момент, в който Пиронкова имаше превъзходство на корта. За съжаление атмосферния условия доведоха до забавяне от няколко часа, след което латвийката успя да стигне до успеха в първия мач между двете, предава tenniskafe.com.

В първия си мач на червен клей през сезона Пиронкова започна отлично срещу световната №54 – гейм на 0 и пробив при втория брейкбол за 2-0. Последва гейм със седем равенства, в които латвийката имаше три възможности да върне пробива, но българката съумя да се измъкне.

Този гейм обаче не притесни Севастова, която направи страхотна серия, печелейки 12 от следващите 13 разигравания за 3-3.

Пиронкова успя да укроти устрема на съперничката си, печелейки следващия си сервис гейм, след което с бърз пробив на 15 сервираше за спечелване на сета. Бившата полуфиналистка от Уимбълдън не трепна и реализира още първия си сетбол, за да излезе напред в резултата.

Тя имаше два брейкбола за ранен пробив във втората част, но Севастова измъкна подаването си. Точно тогава мачът бе прекъснат преди около 20:30 да бъде подновен на друг корт. Рестартът започна прекрасно за Пиронкова – бърз пробив, който бе затвърден за 3-1. Последваха четири поредни гейма за Севастова, която при 5-3 сервираше за сета. В този момент Пиронкова върна пробива, но така и не успя да стабилизира играта си на сервис и така след петия пробив в сета Севастова стигна до 6-4. В третата част отново Пиронкова проби първа за 3-2, но за съжаление до края не спечели нито гейм повече.

Така Севастова продължава към втория кръг на пресявките. Там я очаква Марта Костюк, която победи с 6-4, 6-1 Маргарита Гаспарян.