Пламен Алексиев изигра последния си мач за Черно море при загуба от Левски във Варна

17.04.2021 / 19:27 0

Кадър: Youtube/НБЛ България

Пламен Алексиев изигра последния си мач за Черно море Тича при загуба от Левски във Варна. Гостите не показаха никакви сантименти и разгромиха "моряците" със 110:57.

Мачът бе последен в професионалната кариера на Пламен Алексиев, след 19 сезона в мъжкия баскетбол. Двубоят бе и последен за Черно море за сезона, тъй като тимът финишира девети в класирането и не попадна в плейофите.

Левски остави в София Христо Захариев, но Черно море в пореден двубой бе без основни играчи, Александър Милов, Терънс Томпсън, Лъчезар Димитров, Мартин Коцев. Още един мач бе воден и от помощник треньора на Черно море Даниел Клечков.

Още първата част реши всичко след 31:11 в нея. Разликата продължи да расте, като столичани не спряха да натискат педала и във втората, и в третата четвърт. Скоростта малко падна в последния период, което позволи на Черно море да реализира 21 точки, но това не промени особено ситуацията.

Макар и в своята зала, Черно море успя да вкара само 2 тройки от 28 опита.

Левски използва по най-добрия начин предимството си под коша, чрез Райт, Бенсън и Тасич.

Райън Райт завърши са 23 точки за победата, Кийт Бенсън добави 18 и 9 борби, 16 и 14 отбелязаха Тасич и Чавдар Костов.

Георги Боянов завърши с 12 точки и 12 борби за Черно море, по 10 реализираха Михаил Молдов и Иван Спиров.