Плевнелиев: Хората ще побеснеят ако има избори и през юли

02.05.2023 / 09:08 8

Снимка: Булфото

Президентът на България в периода 2012 – 2017 г. Росен Плевнелиев смята, че избори не може да има и през юли. "Хората ще побеснеят. Не може да има и три в едно избори с референдум", смята той.

По думите му е необходимо да има програма поне за година напред.

„Не смятам, че трябва да има избори две в едно, или три в едно с референдум през местните избори. Ако ще се правят избори две в едно, нека да е със следващите европейски. Там има много голям смисъл да се закачи и референдумът на „Възраждане“, каза още Плевнелиев пред БТв, цитиран от Novini.bg.

Според него има два хода за първия мандат – програмно политическо правителство или програмно експертно правителство.

Той коментира, че Бойко Борисов и Кирил Петков трябва да подтиснат егото си и да работят съвместно на високи обороти  по теми като това как да се намали дефицитът на 3%, как да влезем в Еврозоната и Шенген.

Плевнелиев коментира взрива срещу автомобила, в който е пътувал главния прокурор Иван Гешев и семейството му. Той го определи като покушение срещу институцията и демокрацията на държавата.

„Това е една ужасяваща атака, която е нечовешка и се обръщам към всички да си дадат сметка какво се е случило, трябва да се сплотим и да изобличим извършителите. Никой не гледа на страната ни като нещо добро. Миналата седмица, бях на икономическият форум в Делхи. Там трима министър председатели на Гърция, Албания и Косово определиха България като неуправляема, изпаднала в хаос, държавата която няма добро име и репутация“, коментира Плевнелиев.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
3
уйчо (преди 2 години)
Рейтинг: 121712 | Одобрение: 6767
Умно момче е Роско.
3
1
KRISTINCHO (преди 2 години)
Рейтинг: 42255 | Одобрение: -20
Хората няма да побеснеят при нови избори, а просто избирателната активност ще стане още по ниска, може би под 40%.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.
0
0
skokos (преди 2 години)
Рейтинг: 14149 | Одобрение: 2354
Българина свикна с изборите, още няколко пъти и ще си ги търси всяка година. 
2
1
Нане (преди 2 години)
Рейтинг: 32309 | Одобрение: 5789
Когато искат да вбесят хората пуснат плювню ,ако искат да ескалира вадят соломоня
3
1
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 169013 | Одобрение: 18423
Голям критикар тоз миндил,Ръси простотии на сюрии!!!
5
1
kris (преди 2 години)
Рейтинг: 556051 | Одобрение: 105311
Бесни сме, че пак ти виждаме миндилската мацуна бе, плевел скапан.....!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
2
1
MrBean (преди 2 години)
Рейтинг: 202021 | Одобрение: -1629
Бре! По-голям сеир за хората няма.Да гледаш как се блещят и премятат политиците си е много забавно.
2
1
Радостин (преди 2 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
ГЕРБ и ти сринахте имиджа на България. Откакто  взехте властта сме  образец на корупция, беззаконие и мафиотско управление.
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама