По 600 евро на месец на бежанец дава ЕС на общините в България

13.03.2024 / 09:21 1

Пиксабей

Около 600 евро на месец на човек плаща ЕС на общините, които приемат бежанци

7000 евро на човек дава Европа на общините, които настаняват бежанци на своята територия за период от 1 година. Средствата идват по Фонд “Убежище, миграция и интеграция".

С тях се покриват наемът на жилище и режийните разходи. Това каза за "Телеграф“ общинският съветник от ПП-ДБ-СС Бонка Василева.

Тя посочи, че от 2017 г. от тази възможност са се възползвали столичните райони "Витоша“, "Оборище“, "Кремиковци“, като "Овча купел“ работи по направление за релокиране и затова получава по 4500 евро на човек за срок от 6 месеца.

Обхват

"Предстои обхватът да бъде разширен и да се присъединят Банкя, "Искър“, "Възраждане“ и "Красна поляна“, обяви Василева.

Бюджетът на фонда за периода 2021-2027 г. е 9.9 млрд. евро, но въпреки това участието на страната ни е минимално в сравнение с други държави, които максимално се възползват от средствата.

“България дори връща пари по тази програма“, заяви тя.

Очаква се също така еднократната сума за общините да се увеличи на 10 000 евро в съответствие с общите приоритети (като регионални програми за закрила) и за групи уязвими лица.

Оказва се, че обикновено бежанците остават у нас за 3 месеца и след като получат личните си карти, заминават в страна в Западна Европа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
уйчо (преди 2 години)
Рейтинг: 135884 | Одобрение: 9664
ЕС да си взема 600-те евро с мангалите заедно! Не ги щем и за два пъти по толкова!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама