Победа и загуба за талантите на Черно море в Пловдив

19.09.2020 / 16:19 0

Източник и снимка: chernomorepfc.bg

Победа и загуба записаха футболистите на Черно море в Елитните групи до 15 и 17 години.

Възпитаниците на Тодор Каменов U15 надделяха с 2:0 срещу Ботев в мач от 8-ия кръг на шампионата. “Моряците” владееха инициативата през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. След няколко пропуска през първото полувреме, варненци откриха резултата в 57-ата минута. След центриране от корнер и последвало разбъркване в наказателното поле, Кристиян Евдокиев прониза стража на домакините за 1:0.

Веднага след това Петър Маринов на два пъти излезе сам срещу вратаря на “канарчетата”, но не успя да го преодолее. Грешка в предни позиции пък позволи на Ботев да направят добра контраатака и след последвало центриране отляво и игра с глава, топката срещна гредата. В последната минута на срещата отново след центриране от корнер гостите стигнаха до втори гол, а негов автор стана влезлият на смяна Кристиян Стоянов.

Малко по-късно през деня по-гoлемите футболисти от академията на Черно море допуснаха поражение с 1:2 канарите, но определено играчите на Николай Кънчев могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от Пловдив. Домакините вкараха два гола през първата част. В 25-ата минута откриха резултата след добра контраатака, а в последната минута на полувремето реализираха за втори път.

След почивката варненци бяха по-добрият отбор. Марин Петков намали от дузпа в 60-ата минута за фаул срещу самия него, а в 68-ата домакините останаха с човек по-малко за оспорване на съдийско решение. В 70-ата минута за игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена втора дузпа за Черно море, но този път Марин Петков пропусна да реализира, пращайки топката извън очертанията на вратата.

В следващия кръг “моряците” U15 и U17 приемат Берое във Варна.

Съставите на Черно море:
U15: Валентин Димитров, Димитър Павлу, Пламен Аршев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Дениз Хаджиев, Йордан Тосков, Георги Пасков, Кристиян Иванов, Александър Киров, Петър Маринов (Даниел Георгиев, Даниел Райчев, Кристиян Стоянов).

U17: Кристиян Енчев, Симеон Иванов, Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов, Толга Мюрвет, Делян Илиев, Николай Трифонов, Берк Бейхан, Радослав Петров (Серги Кешкерян, Павел Петров, Стефан Димов, Алекс Костов, Дойчин Дочев).