Под Аязмото: Спартак изигра най-силното си полувреме, но записа пета загуба поред!

16.08.2019 / 21:51 4

Снимка: Sportal.bg

Отборът на Ботев (Гълъбово) победи Спартак с 1:0 в мач от петия кръг във Втора лига на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

След почивката варненци тотално надиграха съперника, но въпреки че изиграха най-силното си полувреме през този сезон, записаха пета загуба поред без вкаран гол и остават на последно място.

Варненци, които са подкрепяни от 20 свои привърженици, играха по схема 3-5-2, като  за първи път напред бяха изнесени Иван Кирев и Николай Томов, който по принцип е краен защитник.

В 15-ата минута ботевци излязоха напред в резултата. Техен играч насочи топката с глава в мрежата след центриране от фаул - 1:0.

Срещата продължи равностойно, без положения пред двете врати. След един корнер Иво Иванов от Спартак засече топката с глава, но я изпрати в аут.

През второто полувреме с влизането на Георги Колев и Ивайло Русев спартаклии заиграха по-активно, а ботевци предоставиха сгъстената и добре организирана защита на съперника. Няколко удари на Спартак бяха блокирани от защитници, а с игровото си поведение на Ботев показа, че целта му е да запази резултата, а не да търси втори гол.

В 73-тата минута Стефан Иванов изтърва най-чистото положение за Спартак. Почти от малкия пеналт той стреля с глава в аут.

Малко след това Неделчо Матушев пусна последния си коз - Боян Илиев. Капитанът заигра като нападател и при една бърза атака след съприкосновение със защитник падна на тревата. Спартаклии поискаха дузпа, но съдията даде знак играта да продължи.

Натискът на Спартак продължи и в 90-ата минута футболист на Гълъбово изчисти от голлинията удар с глава на Георги Радев.

В даденото 4-минутно продължение вратарят на варненци Иван Иванов излезе напред и игра с ръка. Реферът му показа втори жълт картон и го изгони, и в оставащите близо 3 минути на вратата пази защитникът Иво Иванов.

Съставът на Спартак: Иван Иванов - Иван Пенев, Георги Радев, Иво Иванов - Александър Йовчев (46 - Георги Колев), Стефан Иванов, Васко Боев (75 - Боян Илиев), Валентин Веселинов, Тони Костадинов - Иван Кирев (46 - Ивайло Русев), Николай Томов.

Съдия: Благой Манов, асистенти: Георги Георгиев, Николай Попниколов

Червен картон: Иван Иванов

Жълт картон: Ст.Иванов, Иво Иванов, Иван Иванов